Szybka analiza dostępnych restauracji, które oferują dowóz,a przede wszystkim znajdują się na Stabłowicach, wybór pada na  Rubi Pizza i Grill. Jest godzina 16.30 kiedy składam zamówienie decydując się na standardową Margheritę i Pepperoni Light. Wybór pizzy jest całkiem spory, dodatkowo możemy wybierać wśród dań obiadowych, w menu znajdują się także skrzydełka.  Ceny jak na wrocławskie standardy całkiem przystępne, szkoda, że nie da się wybrać grubości ciasta. Zamówienie ma zostać zrealizowane za 60 minut, trochę długi czas oczekiwania jak na fakt, że znajdujemy się raptem kilka kilometrów od restauracji, okolica nie obfituje w duży ruch i nie jest to ścisłe centrum miasta.
Przyjemne zaskoczenie, już po 30 minutach do drzwi dzwoni dostawca. Szkoda, że czas podany przez restauracje nie pokrywa się z faktycznym stanem dostarczenia, ale zdecydowanie na plus, ze czas w porze obiadowej jest tak krotki.
Co zachwyca? Zdecydowanie zapach unoszący się po mieszkaniu zaraz po otwarciu opakowania. Pizza jest ciepła, dobrze wypieczona, a ser idealnie roztopiony. Zdziwieniem jest bardzo przyjemna grubość ciasta, nie jest to gruba klucha jaka często otrzymujemy zamawiając ” na wynos”, ale chrupiący, niezbyt gruby placek. Super! Gessler byłaby zadowolona! Dodatki nie są utopione w serze, da się wyczuć pieczarki i salami. Wszystko dobrze doprawione. Mówi się, że jeśli kucharz umie upiec Margheritę to potrafi także przyrządzić bardziej skomplikowaną pizzę. Tutaj to się potwierdza. Może nie jest to najlepsza pizza jaką jadłam – ciągle pozostaje wierna tym na super cienkim cieście, ale jest całkiem smaczna. Moim zdaniem warto się skusić.
W skali 1-5, zdecydowane 4.
pizza, Stabłowice, jedzenie na wynos, dowóz
Pizza Margherita – 31 cm.
  
pizza, Stabłowice, jedzenie, na wynos
Ciasto niezbyt grube, doskonale wypieczone i chrupiące.

pizza, Stabłowice, jedzenie na wynos
Salami light – również w średnim rozmiarze.

pizza, Stablowice, jedzenie na wynos, Wrocław
Całkiem spore dodatki, wszystko dobrze doprawione

pizza, Stabłowice, jedzenie, na wynos, Wrocław